Już są! Opinie BDSwiss. Czy warto grać o bonus?

bdswiss-logo
Spis treści: Najważniejsze fakty:
  • Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa
  • Doskonały kontakt całą dobę
  • Dobrze skrojona oferta zasobów
  • Opcja kopiowania transakcji
  • Kiepskie wsparcie polskiej wersji

Otwórz konto handlowe

BDSwiss jest jednym z najdłużej działających międzynarodowych brokerów opcji binarnych i przy okazji jednym z tych, którzy cieszą się największą rozpoznawalnością. Pierwsze transakcje za pośrednictwem tego serwisu zawarto już w 2012 roku i broker bardzo szybko zjednał sobie przychylność użytkowników. Oczywiście jak w każdej historii o sukcesie, także i w tej pojawiły się pewne zarzuty, o których warto wiedzieć.

Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa?

kłódka z zielonym tle

BDSwiss korzysta z platformy transakcyjnej SpotOption – zdecydowanie największej i uznawanej za najbezpieczniejszą. Sam właściciel BDSwiss, czyli firma Keplero Holdings Ltd. podlega nadzorowi cypryjskiej komisji CySEC, więc można mieć przynajmniej pewność, że nie jest to kolejny krzak, jakich w opcjach binarnych było sporo. Oczywiście transakcje są zabezpieczone łączem szyfrowanym z certyfikatem równie silnym, co w większości banków, a więc o bezpieczeństwo nie należy się martwić. Brak jest poważniejszych incydentów związanych z bezpieczeństwem zgłoszonych przez użytkowników.

Jak w każdym przypadku, także i tutaj najsłabszym ogniwem jest człowiek, więc jeśli nigdzie nie podzielisz się swoimi danymi i nie będziesz używał wszędzie takiego samego hasła, opcje binarne będą o wiele bezpieczniejszym sposobem inwestowania.

Jakie są opcje kontaktu?

kobiety spisując bdswiss kontakt

Jest to jeden z podstawowych atrybutów BDSwiss – od początku broker stawiał na pełne wsparcie techniczne dla użytkowników i do tej pory nic się nie zmieniło, dlatego BDSwiss opinie za kontakt ma wyłącznie pozytywne. Chat online, wsparcie mailowe – te formy są najchętniej wybierane przez użytkowników, którzy albo nie do końca rozumieją działanie platformy, albo napotykają problemy techniczne. Z kronikarskiego obowiązku warto dodać, że tych nie ma wiele, bo cały serwis jest przejrzysty i dostępny także z poziomu telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych.

W czasie testów zwróciłem uwagę na to, że jeśli dla kogoś opcje binarne są owiane mgłą tajemnicy, to BDSwiss jest dobrym miejscem, żeby zacząć. Można tu znaleźć kompletne poradniki dla żółtodziobów, a przy okazji pomoże właśnie dobry kontakt z działem wsparcia – obsługa klienta pomoże uporać się na przykład z podstawowymi problemami w obsłudze konta inwestora, choć można się wiele nauczyć samodzielnie, po prostu korzystając z konta demo. Na opinie o BDSwiss na pewno wpływa także uprzejmość i rzeczowość konsultantów, którzy potrafią w prosty sposób wyjaśnić każdy problem. A jeśli chodzi o samą naukę gry, to niec prostszego niż zajrzeć na kanał YT BDSwiss.

Otwórz konto handlowe

Na czym i jak można grać?

para z złota i pieniędzy

Pod tym względem można zarzuć BDSwiss najwięcej, ponieważ jak na lidera rynku serwis nie oferuje przesadnie dużego wyboru. Typów transakcji jest konkretnie 6, zasobów sporo (w tym akcje Apple czy BNP), ale nie na tyle dużo, aby przyznać brokerowi palmę pierwszeństwa. Jest to pod tym względem serwis dobry dla graczy początkujących i średnio zaawansowanych, ale osoby szukające bardziej wysublimowanych stylów gry lub rzadszych zasobów, będą ofertą BDSwiss prawdopodobnie rozczarowane. Ponieważ jednak nic nie dzieje się bez przyczyny, warto dodać, że broker działa w ten sposób celowo, udostępniając przede wszystkim te transakcje, które są najbardziej przejrzyste, zrozumiałe i – o ile to możliwe na rynku opcji binarnych – obarczone mniejszym ryzykiem spekulacji.

Do mnie osobiście linia BDSwiss przemawia: to, że dostępne są tui wyłącznie najbardziej klasyczne typy inwestycji oraz dobrze znane zasoby sprawia, że gra jest w pewien sposób łatwiejsza. Czy jednak odbiera to możliwość inwestycji z naprawdę dużym potencjalnym zyskiem? Nie, ponieważ ten broker, poza całkiem niezłym ROI oferuje parę opcji „odratowania” skazanej na niepowodzenia transakcji. To już jest duży plus nie tylko dla początkujących graczy, bo tego rodzaju narzędzia brokerzy wprowadzają właśnie raczej z myślą o bardziej doświadczonych: ratowanie inwestycji paradoksalnie nie zawsze się opłaca, zatem korzystać z tego należy z rozwagą, niemniej sama dostępność takiej opcji bardzo cieszy. Radość wzbudza także sprawna apka na Androida i iOS.

Cechy szczególne – BDSwiss opinie kłamią?

obraz przedstawiający bdswiss opinie

Jest ich wiele, ale największymi jest kilka udogodnień umożliwiających łatwe kopiowanie i ponowne używanie tych samych transakcji, a także system przedłużania zakładów – to opcja, którą domyślnie poleca się tylko bardziej zaawansowanym graczom, ale skonstruowana tak, jak w BDSwiss jest zdecydowanie prostsza i bardziej przejrzysta, więc również osoby niemające wielkiego doświadczenia nie powinny mieć problemu z rozgryzieniem tego orzecha. Ta opcja, podobnie jak inne specyficzne dla BDSwiss, została doskonale udokumentowana w poradnikach brokera. Dzięki samouczkowi na stronie można przejść wszystkie funkcje konta, odkryć parę nowości i nauczyć się z nich korzystać. Warto dodać, że w tutorialach jest też zaszytych parę ciekawych porad dla grających na BDSwiss.

BDSwiss, w odróżnieniu od mylonego z nim czasem innego brokera, Banc de Binary, nie jest przesadnie innowacyjnym serwisem. Tutaj stawia się raczej na znane i sprawdzone rozwiązania. Oczywiście każde z nich, zanim stanie się wypróbowanym, musi być nowe i takich nowych funkcji jest zwykle sporo. Duża część z nich wymaga już niejakiej wprawy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby się nauczyć.

Tym, co naprawdę może się podobać, jest możliwość łatwego używania tych samych transakcji. Szczególnie nowi użytkownicy mają tendencję do sentymentalnego traktowania niektórych par opcji binarnych. Mniejsza teraz o to, czy ta strategia ma sens, ale jeśli ktoś zechce ją stosować, to nigdzie nie będzie o to łatwiej niż w BDSwiss. To serwis dla graczy, którzy lubią grać wybranymi parami, a rzadko sięgają po niewypróbowane przez siebie jeszcze zasoby.

Otwórz konto handlowe

Na BDSwiss tylko konta handlowe, ale czy to mało?

BDSwiss wycofał z oferty konta demonstracyjne. Nie cieszyły się one wielkim powodzeniem z kilku powodów. Przede wszystkim na takich kontach nie da się zarobić, co jakiś czas temu stwierdził również inny znany broker, uTrader. Na takich kontach po prostu nikt nie chciał grać. BDSwiss zresztą sam jest sobie winien – gdyby przygotowali gorsze poradniki i tutoriale, to więcej osób byłoby zmuszonych do nauki na własnych błędach, a skoro można wszystkiego nauczyć się na sucho na koncie handlowym, to nie ma potrzeby mnożenia bytów. Drugim powodem, dla którego ani u BDSwiss, ani u paru innych dobrych brokerów demo nie działa, jest fakt, że nie sprawdziło się ono w praktyce – gracze i tak szybko przechodzili na konto handlowe, więc oferowanie demonstracyjnych nie miało sensu.

Uczyć można się z powodzeniem na materiałach dostarczonych w dedykowanej zakładce. Ten sposób świetnie się sprawdza, ponieważ przykłady w tutorialach są dobrane specjalnie w taki sposób, aby konkretne zjawiska pokazać. W praktyce sytuacja rzadko jest tak dobra do prowadzenia obserwacji, a w materiałach szkoleniowych można zatrzymać dowolny moment, pokazać wykresy i pobawić się nimi. BDSwiss po prostu ma genialne materiały, stworzone specjalnie po to, żeby ukazać tajniki paru znanych i lubianych strategii, a dzięki temu, że wszystkiego można się nauczyć na sucho, też nie trzeba ryzykować własnej kasy.

Co warte podkreślenia, parę fajnych podpowiedzi na opcje można uzyskać też od doradców brokera BDSwiss, choć ta opcja oczywiście nie jest dostępna dla wszystkich – okazuje się jednak, że opcje binarne w BDSwiss, mimo pozornej prostoty serwisu i niewielkiego wyboru wariantów gry, mogą być naprawdę wciągające. Korzystanie z usługi doradców na binary options jest przywilejem graczy z lepszymi kontami, ale wielu komentatorów podkreśla, że u tego brokera właśnie wsparcie doradców jest jednym z tych czynników, które najbardziej ograniczają ryzyko strat i zwiększają szansę na nauczenie się praktycznych strategii. Niezależnie bowiem od tego, jak dobry jest poradnik teoretyczny, to nic tak nie pomaga się uczyć, jak ćwiczenia praktyczne, a te można odbyć właśnie z doradcami brokera.

Ostatnia rzecz na ten temat: konta handlowe u tego brokera są różnorodne. To gracz podejmuje decyzję odnośnie do oczekiwanej funkcjonalności i tego, jak bardzo chce się zaangażować w grę, zatem tak naprawdę ma pełną kontrolę nad akcją od samego początku, już od chwili, której dokonuje rejestracji w serwisie. To bardzo uczciwa postawa, przy której nigdy nie będzie można zarzucić brokerowi, że wmanewrował gracza w sytuację dla niego niekorzystną – każdy gra na swoją odpowiedzialność i swój rachunek, a taka swoboda, jaką znalazłem tutaj, jest dla mnie naprawdę mocnym argumentem na plus.

Podsumowanie – BDSwiss może być bezkonkurencyjny?

BDSwiss jest jednym z najlepszych brokerów, szczególnie dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy. Łatwa platforma z aplikacjami mobilnymi, dobry kontakt i wysokie bezpieczeństwo rekompensują przeciętną ilość typów transakcji i zasobów, których mogą one dotyczyć. Ogólnie na pewno mocna piątka.

Opinie o BDSwiss są stabilne – we wszystkich wiarygodnych źródłach znajduję takie, które potwierdzają moją opinię, że to naprawdę dobry, stabilny, bezpieczny broker.

Na taką ocenę serwis zasługuje również ze względu na kilka lat bardzo szybkiego rozwoju. BDSwiss nie powstawał jako poważny serwis – to była raczej niewielka platforma, która dopiero z czasem wypracowywała sobie pozycję w ścisłej czołówce. Trzeba przyznać, że nie stało się to ot tak, ale głównie dzięki stałej, dobrze przemyślanej linii inwestycyjnej. Zamiast, jak inni brokerzy (sprawdź na stronie głównej topoption, jacy), rzucać się na wszystkie opcje binarne, włącznie z najmniej popularnymi aktywami, BDSwiss został wierny najbardziej klasycznemu zestawowi. Jednocześnie jednak, nawet jeśli możliwości techniczne zostały takie same, broker zrobił wiele, żeby gra była łatwiejsza i obarczona mniejszym ryzykiem. To dobry serwis dla ludzi, którzy nie przepadają za eksperymentami, ale wierzą w proste opcje binarne. Wybór tego brokera może się opłacać, bo choć depozyt jest wyższy, niż mają inni brokerzy, dostaje się naprawdę sporo. Począwszy od tego, że opcje binarne można komponować naprawdę dowolnie i łatwo grać tak, jak się lubi, skończywszy na doskonałym kontakcie, jakiego inni brokerzy nie są w stanie zapewnić.

Jednym zdaniem: jeśli opcje binarne mają być w miarę pewne i komfortowe, to najlepsze są opcje binarne z BDSwiss. Nie będę jedyny, jeśli powiem, że chyba u tego brokera czuję się najlepiej. Zaprzeczą temu jedynie osoby lubiące większe ryzyko – wtedy faktycznie można znaleźć lepszego brokera.

Otwórz konto handlowe

BDSwiss FAQ (często zadawane pytania)

Osoby, które chcą zacząć grać na BDSwiss często pytają nas o to samo. Żeby więc rozwiać Twoje wątpliwości, przedstawiamy parę najczęstszych pytań.

Ile kosztuje gra na BDSwiss?

iIe kosztuje handlu

BDSwiss jest jednym z tańszych brokerów opcji binarnych. Sprawdź w regulaminie wysokości prowizji dla poszczególnych metod wpłaty – często są one zerowe, a w pozostałych przypadkach na tyle niewielkie, że można je pominąć. Wypłaty są robione bez prowizji, a za samo utrzymanie konta nie tylko nie musisz płacić, ale nawet możesz na tym zarobić. Nie spotkasz też tutaj żadnych ukrytych opłat.

Nie przekonał mnie ten broker – gdzie jeszcze mogę grać?

Strzałki w różnych kolorach reprezentujących alternatywne BDSwiss

Niewielu jest brokerów, którzy oferują większe możliwości niż BDSwiss. Możesz spróbować na TopOption albo np. Banc de Binary, ale większość graczy – również tych początkowo nieprzekonanych do BDSwiss – po pewnym czasie obcowania z interfejsem i po opanowaniu wszystkich opcji gry stwierdza, że dobrze było tu zostać, więc zanim całkowicie zrezygnujesz, spróbuj trochę zagrać – odejść możesz zawsze, ale szkoda zmarnować taką szansę. Jeśli szukasz tylko dodatkowej strony, sprawdź na przykład Marathonbet.

Czy mogę być pewny wypłaty?

osoba robi bdswiss wypłaty

BDSwiss naprawdę zapracował na swoją nazwę – tak pewnych wypłat nie oferują nawet niektóre komercyjne banki, więc tak, możesz być absolutnie pewien, że to nie scam. Serwis jest zarejestrowany, a firma, która go prowadzi, ma licencję i podlega nadzorowi. Jeśli Twoja wypłata powinna już być na koncie, skontaktuj się z konsultantem – problem na pewno da się wyjaśnić. A jeśli pytałeś tylko tak na wszelki wypadek, to jeszcze raz Cię uspokoję: dzień, góra dwa i pieniądze z depozytu lądują u Ciebie na koncie.

Czy mogę przełączyć się na polską wersję językową?

twarz z polskich barwach

Możesz to zrobić w dowolnym momencie, a najłatwiej już na głównym ekranie, przez wybór przycisku z prawej strony menu. BDSwiss ma dobrze dopracowaną polską wersję językową i przyjemnie się z niej korzysta. Jeśli pojawia się jakaś nowa opcja, to od razu jest ona dostępna we wszystkich wersjach językowych, więc nie musisz się martwić, że nowe gry lub funkcje będą po angielsku.

Czy BDSwiss to dobry wybór dla początkujących?

sprinter na starcie

Prawdopodobnie jeden z lepszych, a przesądza o tym z jednej strony kompleksowość tego serwisu: niezależnie od swoich upodobań znajdziesz tutaj ulubione opcje i typy zakładów, a z drugiej doskonała zakładka edukacyjna. Jeśli jest coś, czego jeszcze w opcjach binarnych nie rozumiesz, to tutaj na pewno już znajduje się odpowiedź na Twoje pytanie.

Już są! Opinie BDSwiss. Czy warto grać o bonus?
3.8 (75.79%) 38 votes