Opteck kantuje czy to krytycy oszukują?

Każdego brokera już niektórzy użytkownicy (albo osoby opłacone przez konkurencję) nazwali oszustem. Prawda jest taka, że ta metoda inwestycji bywa czasem kwestionowana jako ryzykowna, ale na klasycznej giełdzie niejeden umoczył już zdecydowanie bardziej, a cała ta gra jest nakręcona chyba tylko pod wielkie korporacje, które starają się zatrzymać akcjonariuszy.

Opteck oszuści? Niby dlaczego!

Opteck to broker, którego działania są stale kontrolowane przez CySEC, czyli cypryjski odpowiednik czegoś między naszym KNF a Komisją Gier Losowych. Jest to instytucja, która narzuca bardzo surowe normy dotyczące zasad prowadzenia tego rodzaju inwestycji i jednego można być pewnym: oszuści nie pracują pod logo CySEC, bo po prostu jest to niemożliwe! Opteck zresztą przeszedł w historii także kilka innych audytów, a wykonywały je firmy, które realizowały również audyty między innymi Idea Banku.

Skąd biorą się negatywne opinie?

Negatywne opinie na temat Opteck są nieuniknione. Skoro jednak to nie oszuści, to skąd biorą się te ostre wypowiedzi?

  • Łatwiej zawsze krzyknąć, że Opteck oszuści, a nie przyznawać się do tego, że się nawet podstawowego poradnika nie przeczytało, nie wspominając o regulaminie bonusu.

  • Spora część opinii to opinie kupione: konkurenci chętnie utopiliby Opteck, więc na negatywny PR idzie sporo kasy, choć oczywiście nikt się do tego nie przyzna.

  • Wiele osób otworzy konto tylko po to, żeby skomentować, że opcje binarne to zło. Na opcjach binarnych daje się zarobić, ale szczęściu trzeba pomóc, a nie obstawić opcje binarne raz i liczyć na to, że platforma zrobi resztę – jak każdej inwestycji, trzeba tego pilnować.

Czy warto zakładać konta na Opteck?

Opcje binarne to ryzykowne inwestycje, dlatego tym bardziej trzeba zwrócić uwagę na to, gdzie otwiera się konto. Z mojego doświadczenia wynika, że inne platformy nie zapewniają takiego poziomu bezpieczeństwa. Tutaj konta są chronione bardzo dobrze, platforma dane klientów trzyma w bezpiecznej kopii, także dla bezpieczeństwa niewiele więcej da się zrobić.

Opteck oszuści, bo chcą zdobyć dane?

Niektórzy, nie mając pojęcia o tym, jak działają opcje binarne i platformy handlowe, zakładają konto demo, coś tam zagrają, a później krzyczą, że broker jest oszustem, bo potrzebuje danych z dowodu osobistego. Potrzebuje, bo opcje binarne podlegają kontroli CySEC i platformy są zobowiązane do weryfikacji użytkowników (zresztą nie wszystkie dane z dowodu są potrzebne, przeczytaj regulamin).

Komu wierzyć?

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o opcji handlu parami oraz w ogóle opcjach binarnych, to po lekturze paru forów dotyczących wyboru brokera, Opteck nie wzbudzi Twojego zaufania. Tak się składa, że nie należy w to wierzyć – otwierając konto, wybierasz brokera opcji binarnych, który wśród swoich lojalnych użytkowników cieszy się opinią solidnego oraz rzetelnego brokera. Czy jest coś z prawdy w opiniach o zabraniu bonusu? Pewnie tak, bo Opteck zabiera bonusy osobom, które naruszają regulamin, chroniąc tym samym uczciwych graczy, którzy na opcjach binarnych chcą zarobić. Jak się nie jest pewnym, można zresztą brokera zweryfikować – grając na opcjach binarnych, też korzysta się z ochrony prawnej (jest to prawdą także dla konta demo, nie trzeba się zastanawiać, czy demo też daje jakiekolwiek prawa, bo tak).

Precz z nieuczciwymi opiniami – gdzie szukać?

Przekonaj się, że to uczciwy broker opcji binarnych. Otwórz konto demo, tak dla sprawdzenia, czy z tym brokerem możesz współdziałać. Kup opcje binarne w demo, później załóż konto handlowe, a zapewniam Cię, że bezpieczniejszego brokera nie znajdziesz, choćbyś sprawdził wszystkie platformy opcji binarnych. Trzeba odróżnić ryzyko wpisane w specyfikę opcji binarnych od oszustwa – Opteck nie oszukuje, tylko prowadzi konta (i demo na opcje wirtualne, i handlowe na opcje za prawdziwą kasę) z olbrzymią starannością i poszanowaniem przepisów. Stosując zabezpieczenia znane z banków (o tym pisałem już tutaj), gwarantuje maksymalną poufność danych, ale jeśli boisz się samych opcji binarnych, nie musisz grać – zachęcam Cię jednak do tego, żebyś spróbował, bo naprawdę jest bezpiecznie.

Opteck kantuje czy to krytycy oszukują?
2.3 (45%) 4 votes