Co opinie innych mówią o Opteck?

Średnia jest zawsze lepsza od pojedynczej oceny, dlatego zebrałem dla Was opinie z forów internetowych, dyskusji na żywo i komentarzy i stwierdzam, że Opteck opinie ma bardzo dobre. Oczywiście, że pojawiają się pewne mankamenty, ale ogólnie rzecz biorąc, są one niewielkie, a argumentów za tym, aby skorzystać z usług tego właśnie brokera, jest coraz więcej.

Opteck opinie lepsze w Polsce?

Polacy mają bardzo specyficzne podejście do brokerów opcji binarnych. Dla większości naszych rodaków Opteck jest dobry, bo jest po polsku i daje duży bonus, ale są też inne ważne sprawy:

  • duża ilość poradników. Serwis ten jest jednym z tych brokerów, którzy bardzo często dorzucają coś do swojej bazy wiedzy. To oczywiście nie wszystkim się przydaje, ale jeśli chcesz grac na poważnie, to nie wierzę, że rzucisz się w wir zdarzeń bez wcześniejszego przygotowania;

  • konto demo. Opteck jest chwalony za konto demo i słusznie. W przypadku tego brokera opinie często podkreślają, że handel na wirtualnym pieniądzu może nauczyć więcej, niż sama tylko lektura poradników.

Opteck opinie w świecie – jakie wyniki?

Opteck, jak na globalnego brokera przystało, ma liczne opinie wydane przez użytkowników o innych preferencjach i oczekiwaniach. Na początek może wspomnę o najczęściej wspominanej wadzie: przeciętnym wsparciu technicznym. Pisałem już o tym w głównej części recenzji (która dostępna jest na stronie Opteck), wtedy też zaznaczałem, że problem nie jest szczególnie duży. Tak samo twierdzą inni – opinie po prostu zwykle muszą zawierać jakiś negatywny punkt, a to faktycznie najsłabsza rzecz, przy czym narzeka się na kontakt tylko dlatego, że do niczego nie ma się jak przyczepić. A z pozytywów?

  • Doskonałe poradniki i materiały edukacyjne. Na świecie cenią je jeszcze wyżej niż w Polsce, więc ten argument powtarzany jest prawie w każdej opinii.

  • Wsparcie indywidualnego doradcy. Samemu fajnie wiedzieć dużo, ale nauka zajmuje sporo czasu i zwłaszcza w początkowym okresie dobrze jest mieć świadomość, że można liczyć na profesjonalne wsparcie. Serwis pod tym względem jest naprawdę znakomicie zorganizowany i daje możliwości nieporównywalne z prawie żadnym innym brokerem.

  • Znakomite statystyki. Polacy lubią grać na czuja i według reguł zalecanych w poradnikach, ale wielu graczy na świecie ceni sobie własne strategie. Pewnie – ich wypracowanie wymaga czasu, ale po to właśnie jest konto demo i materiały edukacyjne, żeby ćwiczyć. A mając pod ręką statystyki takie, jakie mają użytkownicy, analiza i przygotowanie strategii są zdecydowanie łatwiejsze, niż gdyby tworzyć je metodą prób i błędów.

A co z prędkością na Opteck?

W głównej części recenzji pisałem o tym, że wszystkie transakcje są realizowane błyskawicznie. W opiniach innych też się czasem ten wątek przewija, ale nie jest jakość szczególnie mocno akcentowany. To nie znaczy, że Opteck jest gorszy – po prostu poziom wszystkich brokerów pod tym względem jest coraz bardziej wyrównany – otwierając konta, niewiele zresztą tym wiadomo, bo dopiero później się okazuje, jak dokładnie platforma działa i czy opcje binarne wymienia się odpowiednio szybko.

Wydaje mi się, że moja ocena jest trafna – sprawdziłem kilkadziesiąt serwisów, a z nich właśnie Opteck działa jako platforma najszybciej. Oczywiście jeszcze nieco wolniej będzie chodziło konto demo – te są zawsze opracowywane w drugiej kolejności, ale, i to sprawdziłem: te opóźnienia, które platforma teoretycznie powinna mieć, są zupełnie niezauważalne.

Pokusić się na słowo podsumowania?

Wydaje się, że opcje binarne na Opteck to znakomite rozwiązanie. Bez spreadów, bez kłopotów przysporzonych przez brokera, sprawna platforma, konto demo czy opcje, które można samodzielnie zbudować: o tym wszystkim pisałem i opinie od innych są podobne. Jeśli szukasz wiarygodnego brokera (KNF ma swoją listę zastrzeżeń, MF nie) na opcje binarne, to nie musisz sprawdzać wszystkich brokerów – duży wybór opcji, możliwość budowania opcji, sporo opcji konfiguracji konta. Co ważne: to wszystkie się wie, kiedy otwiera się konto opcji binarnych (a konta opcji binarnych wyglądają nieco inaczej u różnych brokerów) – czy jest dla ciebie dobre, będziesz widział właściwie już od chwili otwarcia konta demo, a kiedy zaczniesz obstawianie opcji binarnych, też pewnie zechcesz napisać o swoją opinię.

Opteck opcje binarne – czy to dla mnie?

Przegląd opinii własnej i innych potwierdza: opcje binarne tutaj to jak najlepsze rozwiązanie dla ciebie, niezależnie od tego, czy opcje binarne już znasz, czy nie.

Co opinie innych mówią o Opteck?
4 (80%) 5 votes