Przetestowaliśmy Opteck. Oto opinie! Bonus w zasięgu ręki!

opteck logo
Spis treści: Najważniejsze fakty:
  • Duża ilość poradników
  • Darmowe konto bez spreadów
  • Wsparcie indywidualnego doradcy
  • Doskonałe zabezpieczenie przed botami
  • Przeciętne wsparcie techniczne

Otwórz konto handlowe

Platform handlowych dla opcji binarnych jest wiele, a jedną z nich jest Opteck, reklamujący się hasłem „wejdź na rynek”. To hasło jest kwintesencją zalet brokera, który jest przede wszystkim platformą dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z handlem – przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. Opcje binarne stają się tu proste – nie ma zbyt wielu możliwości konfiguracji, ale wariantów opcji wiele, a interfejs, choć nietypowy – przyjazny.

Dlaczego nie grać na Optecku?

przystojny mężczyzna patrząc na przyczynach Opteck

Zwykle zaczynam od opisania wad platform i tym razem nie będzie inaczej. Podstawowym problemem tej platformy opcji binarnych jest kontakt z klientami. Po przejrzeniu skarg użytkowników i kontakcie z ludźmi ze wsparcia stwierdzam, że w sumie i tak jest coraz lepiej, ale broker nieco kuleje. Część pytań leży na biurku ekipy wsparcia technicznego naprawdę zbyt długo, ale przyznaję, że na nierozwiązujące problemu odpowiedzi nie trafiłem. Jakiś czas temu użytkownicy zwracali uwagę na problem botów – dziś serwis jest zdecydowanie lepiej zabezpieczony i na bota oczywiście można trafić, ale nie częściej niż na innych giełdach.

Jest to jedna z tych giełd opcji binarnych, gdzie rozwój sposobów kontaktu nie nadąża za samymi transakcjami i opcjami funkcjonalności. Opteck położył duży nacisk na to, aby opcje binarne wymieniało się łatwo i szybko inwestowało, ale jeśli chodzi o kontakt, to trochę ten obszar zaniedbano – jest już jednak z każdym dniem coraz lepiej: więcej opcji kontaktu, sprawniejsza obsługa i mniej problemów. Chwali się!

Opteck giełdą dla żółtodziobów?

opteck zoltodziobow gotowy do uruchomienia

Podoba mi się zdecydowanie w Optecku przejrzysta strona internetowa, co początkującym zdecydowanie ułatwia orientację w niezbyt przecież prostym świecie finansów i giełd (łatwo otwiera się konto, szybko definiuje transakcje, błyskawicznie wypłaca). Druga rzecz to spora ilość poradników, z których można skorzystać. Nie są one nadmiernie szczegółowe, ale jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w opcjach binarnych, to Opteck jest platformą idealną, ponieważ możesz nauczyć się, jak grać, żeby wygrywać. Można też zajrzeć na oficjalny kanał, żeby dowiedzieć się więcej, a po ciekawostki tutaj.

Opteck jest tanią platformą (konta są darmowe i nie ma spreadów). To bardzo duża zaleta – dzięki temu trading opcjami binarnymi nie jest wielkim ryzykiem (oczywiście zakładając, że grasz zgodnie z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa), a poza tym bardzo odpowiadają mi udostępniane co jakiś czas nowe tutoriale i webinary, które biją na głowę większość podobnych „programów edukacyjnych”. Opteck daje też możliwość kontaktu z dedykowanym konsultantem – zgaduję, że skuteczność tych ostatnich może być różna, ale to już nie jest wina platformy.

Udostępnione materiały edukacyjne nie są najlepsze spośród wszystkich znalezionych u różnych brokerów, jednak ich poziom merytoryczny, a także przygotowanie techniczne sprawiają, że są to bardzo dobre materiały, z których wiele nauczą się szczególnie początkujący inwestorzy. Należy nadmienić, że ta forma pomocy jest dostępna dla wszystkich inwestorów, bez względu na to, jaki typ konta posiadają i jaki jest ich wyjściowy poziom zaawansowania oraz wiedzy na temat inwestycji w opcje binarne. Tematyka poszczególnych szkoleń oraz e-booków jest zakrojona bardzo szeroko i każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Siłą rzeczy jednak najlepsi z najlepszych nie wzbogacą w ten sposób zbytnio swojej wiedzy, ale będą musieli sięgnąć po pomoc indywidualnego doradcy, która nie jest dostępna dla wszystkich typów kont.

Tym, co dodatkowo zwraca uwagę, są analizy rynku. To, że w ogóle zdecydowałem się o nich pisać, wynika przede wszystkim z faktu, że są jednocześnie kompleksowe, bo naprawdę dotyczą wszystkich zagadnień, które mnie, jako gracza, interesują, ale też przejrzyste i zrozumiałe. Nie muszę brnąć przez setki niepotrzebnych informacji, żeby dokopać się czegoś użytecznego w moim przypadku.

Otwórz konto handlowe

Statystyki w serwisie: czy można im ufać?

iphone statystyk na ekranie

Szybkie i trafne opracowywanie statystyk to bardzo ważny argumenty przemawiające za wykorzystaniem tego brokera, ponieważ tylko dzięki temu Można podejmować dobre decyzje inwestycyjne i obstawiać właściwe opcje. Bardzo ważne jest jednak aby statystyki były opracowywane całkowicie online a ich wartości powtarzalne, możliwe do sprawdzenia i zawsze dostępne. Opteck daje to wszystko użytkownikom bez względu na typ posiadanego konta, dzięki czemu nawet początkujący użytkownik może mieć pewność, że dane, na których opiera swoje decyzje inwestycyjne, są maksymalnie wiarygodne. Dostęp do statystyk u brokera jest łatwy i przejrzysty, ponieważ poszczególne wartości można podejrzeć bezpośrednio z panelu użytkownika. zastosowanie tego rodzaju rozwiązań w moim odczuciu bardzo pomaga w podejmowaniu decyzji, Tym bardziej że wszystkie statystyki w Opteck są pełne, ale zrozumiałe. Nie ma obaw, że ktoś, kto nie ma zbyt dużego doświadczenia w handlu opcjami binarnymi, nie poradzi sobie z analizą dokumentów statystycznych. To przekłada się znacznie wyższą stopę zwrotu niż ta, której można by było oczekiwać, gdyby dane nie były pełne, jak ma to miejsce u innych brokerów.

Opteck bonus – czy jest o co grać?

Kobieta rozdaje opteck bonus

W Opteck bonus jest standardowy – do 100% wysokości wpłaty zdeponowanej przez użytkownika. Oczywiście o bonus warto się postarać, bo pozwala on handlować właściwie za gratis, choć tak naprawdę nie zawsze jest to najważniejsze. W przypadku tego brokera bonus jest niewątpliwie kolejnym argumentem przemawiającym za założeniem konta, ale nie większym niż opisane wyżej dokładne statystyki czy funkcjonalny serwis. Bonus jest więc najwyżej wisienką na torcie, ale bardzo smakowitą.

W drugiej połowie 2016 roku bonus Opteck został przeformułowany. Specjalnie dla was zaktualizowałem recenzję, ale żeby nie robić zamętu, więcej o nowym bonusie w Opteck możecie przeczytać w oddzielnym artykule tutaj: Bonus Opteck zdefiniowany na nowo.

Wpłaty i wypłaty – będzie długo czy nie?

Opteck oferuje kilka bardzo wygodnych form wpłaty na konto użytkownika, większość depozytów zleconych z poziomu portmonetek internetowych jest rozliczana błyskawicznie i użytkownik nie musi czekać, aż wpłacone środki będą dostępne na inwestycje w opcje binarne. Niezbyt długo również czeka się na wypłatę, choć w tym przypadku czas realizacji zlecenia zależy od formy przekazania środków i w najlepszym przypadku wynosi około dwóch dni roboczych. co bardzo ważne, wszystkie transakcje finansowe w obrębie Opteck są szyfrowane mocnym kluczem, bardzo podobnym do tych, z jakich korzystają banki. dzięki temu wpłacający pieniądze do Opteck możemy być pewni, że trafią one na właściwe konto i nikt po drodze ich nie przechwyci. Taki poziom bezpieczeństwa nie jest co prawda niczym nowym dla kogoś, kto inwestuje w opcje binarne, warto jednak podkreślić i w dalszym ciągu działają serwisy, które transakcji finansowych praktycznie nie szyfruje albo w których szyfrowanie jest tak słabe, że nie zapewnią właściwego poziomu bezpieczeństwa. Wszystko to sprawia, że korzystanie z serwisu jest bardzo wygodne, bezpieczne i maksymalnie komfortowe.

Zasady bezpieczeństwa na Opteck – jak to działa?

zamek jako symbol bezpieczeństwa

Serwis ten to bezpieczne miejsce do handlu opcjami binarnymi, choć oczywiście jak w całej branży, tutaj należy zachować pewne podstawowe zasady bezpieczeństwa, do których należy między innymi założenie konta chronionego maksymalnie długim hasłem, które będzie składało się nie tylko z liter i cyfr, ale także ze znaków specjalnych. Po drugie należy także pamiętać, aby wpłat dokonywać tylko przez zweryfikowaną zabezpieczoną stronę brokera, aby nie zostać przekierowanym na stronę oszustów.

Kolejna sprawa to weryfikacja danych do wypłat. Może się bowiem zdarzyć, że obsługa serwisu przed wypłatą poprosi o przesłanie skanu dowodu osobistego, karty kredytowej lub na przykład prawa jazdy. Ponieważ platforma jest kontrolowane przez komisję cypryjską, są to utrudnienia konieczne, ale zapewniające większy poziom bezpieczeństwa. warto pamiętać, że w celu weryfikacji tożsamości na przesłać dokument, na którym część danych identyfikacyjnych nie jest widoczna. dotyczy to między innymi numer PESEL czy ostatnich cyfr numeru kredytowej.

AKTUALIZACJA: ponieważ w ostatnim czasie na brokera posypały się gromy, że niby Opteck oszuści, że nie wypłacają bonusów, spieszę z wyjaśnieniem, którego już tutaj nie wpiszę, żeby nie zajmować miejsca. Zachęcam Cię jednak do lektury tego artykułu: Opteck oszuści, gdzie dowiesz się paru ciekawych rzeczy.

Ilość opcji zabezpieczeń jest spora – większość jest infrastrukturalnie włączona, więc zabezpieczenie platformy i poszczególnych inwestycji w opcje binarne jest naprawdę dobre. Teoretycznie, dopóki nie udzieli się komuś dostępu do własnego konta, nic złego nie powinno się stać. Nie ma żadnych alertów czy uwag szczególnych – to jednak opcje binarne i bezpieczeństwa należy pilnować we własnym zakresie. Takie same ograniczenia stosowane są w zasadzie u wszystkich brokerów i nie tylko – sprawdź na przykład kasyno i zakłady na Mr Green – tak samo trzeba się uwierzytelnić.

Otwórz konto handlowe

Szybkość transakcji – chcesz przyspieszyć?

szybkisamochód z dużą prędkością

W opcjach binarnych jak nigdzie indziej potrzebna jest szybkość zawierania zleconych transakcji. testowaliśmy serwis przez dość długi czas, zlecając grubo ponad 100 transakcji na opcje binarne różnego typu. We wszystkich przypadkach były one przeprowadzone wzorowo, wszystkie dochodziły do skutku i nawet jeżeli nie kończyły się pomyślnie, to i tak ich obsługa była zawsze na najwyższym poziomie. Opteck oferuje kilka różnych typów zakładów. Po sprawdzeniu wszystkich stwierdzam, że serwis jest jednym z najlepszych brokerów, z którymi można inwestować. Zlecenia realizowane są natychmiast, Nie ma lagów przy wyświetlaniu wyników, a wszystkie dane, na podstawie których dokonuje się transakcji, są wyświetlane na bieżąco.

Przez cały okres testowy nie napotkaliśmy żadnych problemów z realizacją zleconych inwestycji. Tylko jedna ze wszystkich została rozliczona z małym opóźnieniem, jednak wynikało to z prowadzonych wówczas prac serwisowych na platformie rozliczeniowej, a więc nie była to wina Opteck. Opcje binarne i handel nimi na tej platformie to czysta przyjemność. I szybka. Wszystkie warianty dostępne są także w programach na iOS i Androida.

Na tym się zawiedliśmy. A może ty Ty polubisz?

rozczarowany dziewczyny

Opteck nie dorówna naszym oczekiwaniom przede wszystkim jeżeli chodzi o wygląd samej platformy inwestycyjnej. Nie jest ona wprawdzie szczególnie skomplikowana, jednak mamy świadomość, że osobom, które dopiero zaczynają handel opcjami binarnymi może być trudno odnaleźć niektóre opcje sprzedażowe i zakupowe. Jeszcze większe problemy będą miały osoby przyzwyczajone do innych serwisów, ponieważ interfejs Opteck nie przypomina innych stosowanych przez najbardziej znane platformy (ich listę sprawdzisz na topoption-opinie.com). nie jest to jednak wada poważna, która uniemożliwiałaby lub poważnie utrudniała grę, Niemniej jednak warto o tym pamiętać, kiedy ktoś będzie planował przesiadkę z innego serwisu na Opteck.

Chwilami szwankuje również wsparcie techniczne, ponieważ konsultantów jest po prostu za mało. Wprawdzie wszystkie odpowiedzi uzyskane z infolinii są zawsze pomocni, to jednak pozostaje pewien niedosyt związane z długim czasem oczekiwania na rozwiązanie niektórych spośród zgłoszonych problemów. Umówmy się jednak, że w codziennym korzystaniu z platformy nie jest to wielki problem. znacznie większym jest ilość obsługiwanych walut i sposobu wpłaty, ponieważ Opteck w tym zakresie nie uwzględnia wymagań przeciętnego polskiego użytkownika. Tutaj Jednak ostateczna ocena powinna zależeć od indywidualnych preferencji, ponieważ nie można powiedzieć, żeby Opteck był serwisem pod tym względem w jakiś szczególny sposób nieprzyjaznym. Trading opcjami binarnymi na Opteck wiąże się z pewnymi utrudnieniami, ale w ogólnym rozrachunku nie są one przerażająco duże.

Otwórz konto handlowe

Koniec końców wad jako takich w zasadzie nie ma – prawdopodobnie to, że akapit ten jest aż tak rozbudowany, wynika w dużej mierze z naszych przyzwyczajeń, które dają nam asumpt do porównań serwisu z innymi brokerami. A jak wiadomo, porównania nie są najlepszym sposobem na ocenę. Na pewno bowiem pewne rzeczy w zestawieniu z innymi serwisami można bardziej dopracować, ale od strony technicznej czy funkcjonalnej nie ma takiej konieczności – to bardziej sugestia, która ma pokazać Wam, że broker w paru miejscach na pewno Was zaskoczy. Jak na brokera z listy top, jest tu sporo uwag, ale właśnie dzięki nim platforma się wyróżnia i prawdopodobnie o to chodziło: aby trading tu był wyjątkowy.

Czy są tu Opteck demo?

kobieta, która jest zadowolona z opteck demo

Tak, broker daje dostęp do konta demo. Może je założyć każdy i nauczyć się na wirtualnej gotówce grać o prawdziwe pieniądze. Konto demo jest w pełni funkcjonalne i pozwala sprawdzić wszystkie opcje serwisu dostępne w podstawowej wersji konta handlowego. Platforma jest dostępna również w wersji demo na urządzenia mobilne, więc brokera można sprawdzić z dowolnego miejsca na ziemi i to dość gruntownie. Konto demo, jakie oferuje ta platforma, jest bezterminowe – można się na nim uczyć tak długo, jak kto tego potrzebuje.

Handel na rynku opcji odbywa się według dość specyficznych zasad, więc możliwość sprawdzenia brokera jeszcze przed dokonaniem niemałego wszak depozytu jest dosłownie na wagę złota. Opcje binarne z Opteckiem mogą być bezpieczne, a jeśli ktoś zakłada konto demo, dowie się szybko, że nie są też niczym trudnym, bo ta platforma daje naprawdę olbrzymie możliwości.

I znów – trochę więcej o kontach demo napisałem w oddzielnym artykule (przeczytaj: Opteck demo). Jeśli nie masz pewności, jak one działają, na co pozwalają i w ogóle po co korzystać z kont demonstracyjnych, to zdecydowanie zalecam tę lekturę, a jeśli już wszystko o kontach demo wiesz, to pomiń ten punkt i idźmy dalej.

Opteck Opinie – co się w nich powtarza?

zielone kciuki za opteck opinie

Przeprowadziłem mały wywiad ze znajomymi inwestorami, pytając o Opteck. Opinie były bardzo pozytywne, a tym, co się najczęściej przewijało, było uznanie za wysokiej klasy analizy i materiały edukacyjne. Wszystkie opinie zgodnie podkreślały oryginalność brokera, ale też funkcjonalność serwisu. Zebrane opinie ujawniły również duże zaufanie, jakim inwestorzy darzą brokera. Nie tylko ja odniosłem jednak wrażenie, że wszystko byłoby lepiej, gdyby serwis minimalnie bardziej przyłożył się do obsługi klienta.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów i dowiedzieć się, co jeszcze pojawia się w sekcji Opteck opinie na każdym forum, to po prostu zajrzyj do specjalnie stworzonego artykułu – zebrałem tam wszystko to, na co trafisz, jeśli poszukasz opinii innych o Optecku. Po prostu kliknij tutaj: Opteck opinie 2016.

Podsumowanie – można trafić lepiej?

Opteck ma wady, z których bardzo poważną jest średnia jakość kontaktu z zespołem wsparcia, ale biorąc pod uwagę, że dzięki poradnikom i innym materiałom szkoleniowym kontaktować się z zespołem trzeba rzadko, oceniam tę platformę opcji binarnych na piątkę z dużym minusem. Jest bardzo przejrzysta, czytelna i doskonała dla początkujących, choć binarnym noobom daje nieco zbyt mało statystyk. Można oczywiście mieć różne opinie na temat interfejsu, można też wybrzydzać na formy płatności, ale pod tymi względami żadna platforma nie jest idealna. Opteck plasuje się w naszej ocenie w górnej połowie stawki platform, w których opcji jest najwięcej, a handel najprzyjemniejszy i najbardziej opłacalny. do serwisu trzeba się po prostu przyzwyczaić, ponieważ serwis ten pod wieloma względami odbiega od innych, z którymi można się zetknąć w polskim Internecie, sprawdź zresztą np. Anyoption albo Exbino. Gdybyście spytali nas czy warto grać, odpowiedź byłaby twierdząca, z zastrzeżeniem jednak, że jest to serwis przeznaczony przede wszystkim dla graczy o średnim doświadczeniu, niewielkim budżecie, niewygórowanych wymaganiach co do typu inwestycji w opcje binarne, a także mających łatwość nauki nowych interfejsów. Jak sprawdzić, czy również dla Ciebie? Choćby tutaj. W skali szkolnej serwis zasługuje na pewno na czwórkę z plusem, choć bardzo chętnie przyznalibyśmy piątkę. Nie robimy tego jednak ze względu na wartość porównawczą i opcje innych sprawdzonych przez nas serwisu. Czwórka to jednak dość wysoka ocena i polecamy brokera wszystkim, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego w swoich inwestycjach.

Otwórz konto handlowepicture 1

Często zadawane pytania o Opteck

Słyszałem, że to scam. To prawda?

blokady klawiatury jako symbol opteck oszuści

Nie. Opteck jest legalnie działającą platformą opcji binarnych, a operator systemu nie tylko podlega regularnej kontroli, ale także od czasu do czasu poddaje się niezależnemu audytowi, więc gdyby był to scam, już byłoby o tym głośno. Doświadczenia setek tysięcy graczy też potwierdzają, że platforma ta jest co najmniej tak samo bezpieczna jak serwisy innych brokerów światowej klasy.

Czym mogę handlować?

atrakcyjny makler w pracy

Broker zapewnia dość przeciętny wybór zasobów. Nie ma tutaj szczególnie oryginalnych propozycji, więc można obracać się przede wszystkim w kręgu popularnych walut i surowców. Nieprzesadnie rozbudowana oferta ma jednak swoje zalety – to znane zasoby, co do których wiadomo, jak się często zachowują, a to oczywiście pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji.

Nie chcę podawać swoich danych – czy mogę grać?

paszport z prywatności słowo

Ponieważ broker podlega kontroli, musi spełniać też rygorystyczne wymagania co do weryfikacji użytkowników. To nie jest jeden z nieoficjalnych brokerów tylko poważny serwis. Nie jesteś tutaj anonimowy, musisz się zweryfikować przed pierwszą wypłatą, ale możesz też być pewien, że o wycieku danych raczej nie ma mowy – serwis korzysta z zabezpieczeń taki samych, jak banki komercyjne, wiec włamanie się i wyciek danych są skrajnie mało prawdopodobne, a pracownicy zachowują dyskrecję.

Czy mogę przełączyć się na polską wersję językową?

polska flaga symbolizuje opteck polska

Na dobrą sprawę nawet nie musisz się przełączać. Jeśli nie zablokujesz wszystkich ciasteczek i nie podrobisz fingerprintu wyszukiwarki, to zostaniesz automatycznie przekierowany do domeny z polską wersją językową Optecku. Prościej się tego zorganizować nie da, więc o język nie musisz się martwić.

Czy Opteck to dobry wybór dla początkujących?

thumbs up with green background

Pod względem prostoty – jeden z lepszych, choć same artykuły edukacyjne można by było dopracować. W praktyce jednak możesz nauczyć się gry gdziekolwiek i wrócić tutaj, ponieważ ten serwis jest po prostu przyjazny użytkownikom i zapewniam Ci, że nie będziesz pierwszą osobą, która zrobi w ten sposób.

Źródła i cytaty:

  1. https://www.facebook.com/optecktrades/
  2. https://www.linkedin.com/company/opteck
  3. https://gragieldowa.pl/opcje-binarne-opteck
  4. https://www.youtube.com/watch?v=LcZnLFg-568

picture 1

Przetestowaliśmy Opteck. Oto opinie! Bonus w zasięgu ręki!
2.6 (52.06%) 68 votes