Jak wybrać najlepszego brokera opcji binarnych?

Opcje binarne to dość specyficzne produkty leżące w pół drogi między hazardem a giełdą. Handel nimi odbywa się w wyspecjalizowanych serwisach brokerskich, a wybór idealnego brokera jest gwarancją bezpieczeństwa, komfortu i płynności inwestycji. Tylko czym kierować się przy wyborze najlepszego serwisu brokerskiego? Oto krótka lista checkpointów, która przyda Ci się nie tylko przy wyborze pierwszego brokera, ale zawsze, kiedy zechcesz go zmienić.

  1. Wiarygodność finansowa. To punkt najważniejszy, bo niezależnie od tego, czy potraktujesz opcje binarne jako grę, czy jako pełnoprawną inwestycję, obracasz zawsze prawdziwymi pieniędzmi – zwykle niemałymi – więc pewność, że wpłata dotrze tam, gdzie powinna, a wypłata będzie pewna i szybka, jest nieoceniona. Przede wszystkim warto zdecydować się na wybór brokera kontrolowanego przez CySEC, co jest gwarancją fizycznego zabezpieczenia środków. Poza tym oczywiście należy uwzględnić opinie innych – jeśli ktoś już sprawdził wiarygodność brokera, nie ma powodu, żebyś sam stał się królikiem doświadczalnym.

  2. Wybór platformy handlowej. Broker to serwis, który przyjmuje zlecenia, ale wycena aktywów oraz ocena, czy zakład jest wygrany, czy nie, odbywają się na platformach handlowych. Możesz sobie wyobrazić brokera jako UI platformy. Większość brokerów korzysta na przykład ze SpotOption albo Tradologic, ale są i tacy, którzy tworzą własne platformy. O każdej z nich można by było powiedzieć więcej, ale uprośćmy to – kiedy będziesz wybierał platformę, zwróć uwagę na zgodność wyników z feedem Reutersa oraz częstość wyłączeń konserwacyjnych.

  3. Narzędzia analityczne. To coś, co musi uwzględnić każdy. Pamiętaj, że nawet w hazardzie nie wszystko dzieje się do końca losowo, a na rynku spekulacyjnym, a takim są opcje binarne, prawidłowości są dość wyraźne, jeśli wie się, gdzie szukać. Dlatego wybór brokera, który oddaje do rąk swoich użytkowników bardziej skuteczne narzędzia analityczne, może się opłacić. Piszemy o nich dużo w recenzjach w serwisie topoption.

  4. Materiały edukacyjne. Opcje binarne, żeby były dochodowe, trzeba dobrze zrozumieć. W tym celu większość brokerów przygotowuje mniej lub bardziej szczegółowe kursy i instruktaże. Poszukaj takiego serwisu, gdzie biblioteczka inwestora będzie maksymalnie duża oraz będzie dotyczyła tych zagadnień, które faktycznie Cię interesują ze względu na rodzaj inwestycji, jaką zamierzasz podjąć.

  5. Opłaty. Wróćmy jeszcze na chwilę do finansów – obsługa rachunku jest zwykle bezpłatna, ale wypłata już nie. Spójrz, ile będziesz musiał zapłacić za zlecenie wypłaty konkretnymi drogami – porównanie tych cenników może poważnie zawęzić pole manewru, jeśli chodzi o wybór brokera, z którym zdecydujesz się związać.

To tylko najważniejsze przykazania, ale ważny będzie również kontakt i przejrzystość interfejsu oraz dostępność z platform mobilnych – tu jednak wiele zależy od indywidualnych preferencji, więc ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.

Jak wybrać najlepszego brokera opcji binarnych?
5 (100%) 1 vote