Komu wierzyć we wpisach o TopOption?

Fora internetowe huczą od wieści o brokerach opcji binarnych i nic dziwnego, że w tym zgiełku sporo uwagi na każdym forum absorbuje TopOption. To przecież jeden z najbardziej rozpoznawalnych brokerów o największym gronie użytkowników. Ale żeby z forum wyłowić te opinie i wypowiedzi, które są cokolwiek warte, trzeba naprawdę wiele czasu. Jeśli już o tym wiesz, to wróć, proszę, do głównego artykułu na topoption-opinie.com.

TopOption forum – co w trawie piszczy?

Każde forum o opcjach binarnych ma dział poświęconym brokerom, a ponieważ TopOption to jeden z najważniejszych brokerów, to często specjalnie utworzony jest oddzielny dział właśnie z myślą o opiniach o tym serwisie. Niektórzy żalą się tam na to, że przegrali (no bo przecież nie na to, że nie chciało się czytać poradników), inni pytają, a czasem nawet ktoś udzieli odpowiedzi. Wszystko jest OK, dopóki ktoś nie zgłosi opinii.

TopOption forum: czy warto ufać opiniom?

Powiedzmy wprost: zdecydowana większość opinii o TopOption, zarówno tych dobrych, jak i złych, to opinie kupione, a forum jest tylko miejscem, w którym można zareklamować ten lub inny serwis. TopOption trzyma się mocno, bo jest serwisem o ugruntowanej renomie, ale nadal nie brakuje wypowiedzi negatywnych. Nawet trudno jest się ustosunkować do nich, bo to opinie, a nie dowody – wiele z nich pewnie zresztą sfabrykowanych na potrzeby kampanii marketingowych innych brokerów opcji binarnych.

Fora i opcje binarne: jak wyłapać prawdziwe wypowiedzi?

Jeśli ktoś wszedł w opcje binarne kilka dni wcześniej, to tak naprawdę nie ma jeszcze nawet podstawy do wyrobienia sobie opinii, ale większość krzykaczy na forum ma po 5 czy 10 postów. Temu można nie wierzyć, niezależnie od tego, co głosi autor wpisu.

  • Opcje binarne to nie jest nowy instrument – spokojnie można trafić na użytkowników, którzy od kilku lat mają konto u niejednego brokera. Wypowiedzi tych osób mogą być pomocne. Jeśli ktoś zaczął grac w opcje binarne tydzień wcześniej, to dla niego powinno być najwyżej konto demo, a nie handlowe.

  • Nie wszystkie fora w ogóle są godne uwagi – niektóre są otwierane przez specjalistów od czarnego PR-u tylko dla potrzeb kampanii przeciwko konkurencyjnym brokerom. Strategia marketingowa stara jak świat, ale szkodliwa dla użytkownika i gracza.

  • Opinie na forach są często podkolorowane – nudne opowieści nikogo by nie zainteresowały, więc większość opinii można spokojnie podzielić na trzy i dopiero wtedy ich wysłuchać.

Czy forum potwierdza, że TopOption to nie anioł?

TopOption to broker opcji binarnych, u którego konto ma parę milionów osób z całego świata. Nic dziwnego, że czasem przez błąd systemu nie wyjdzie wypłata albo jakieś konto użytkownika zostanie zablokowane przez fałszywe zgłoszenie – takie opinie na forum oczywiście będą się pojawiały, ale równie ważne jest, aby wiedzieć, jak się sprawa skończyła: czy konto zostało odblokowane, środki zwrócone a wypłata powtórzona. W przypadku dobrych brokerów opcji binarnych tak właśnie będzie. Pomyłki i usterki zdarzają się bowiem wszędzie i prawdziwym powodem do obaw byłoby, gdyby TopOption nie dostał żadnej negatywnej oceny.

Czasem krytykowane jest konto demo, czasem handlowe – pamiętaj, że działają one minimalnie inaczej (najpierw rozliczane są handlowe, potem demo), a specyfika opcji binarnych w ogóle wymaga, żeby podejmować działania ryzykowne. Wielu użytkowników jednak nie bierze winy za złe opcje na siebie, tylko zrzuca na brokera.

Każdemu się zdarza?

Dostać negatywną opinię od użytkownika zdarza się każdemu. Dużo mają ich nawet dobre banki, ING czy Nordea. Nie należy się tym jednak przejmować – jak produkt jest używany, to nie wszystkim się podoba i ta sama zasada obejmuje też opcje binarne.

Komu wierzyć we wpisach o TopOption?
4 (80%) 5 votes