FAQ

10 podstawowych pytań o opcje binarne – udzielamy odpowiedzi!

  1. Na czym polega handel opcjami binarnymi? Jest to jedna z nielicznych inwestycji, w której niczego się nie kupuje. Zadaniem gracza jest zdecydować, czy w określonym przedziale czasowym cena aktywów wzrośnie, czy spadnie – każda trafna prognoza to szansa na duży zysk.

  2. Jakie aktywa są dostępne w opcjach binarnych? Bardzo różne. Zakłady mogą dotyczyć nawet wartości indeksów giełdowych, ale najczęściej przedmiotem inwestycji są waluty oraz surowce, w tym ropa naftowa czy złoto. Niektóre platformy umożliwiają również grę na cenach akcji wybranych firm (głównie amerykańskich gigantów).

  3. Gdzie muszę się zarejestrować, aby zacząć grać? Możesz wybrać jednego z kilkudziesięciu brokerów opcji binarnych – najlepszych prezentujemy na stronie głównej. Wyboru powinieneś dokonać na podstawie analizy recenzji oraz szukając brokera, który pozwoli Ci na prowadzenie inwestycji na wybranych przez ciebie aktywach w takim przedziale czasowym, jaki ci się podoba. Nie musisz mieć rachunku maklerskiego itp., jednak potrzebne będzie konto bankowe do wpłat i wypłat.

  4. Jak nauczyć się inwestycji w opcje binarne? Poza zapoznaniem się z teoretycznymi poradnikami warto założyć konto demonstracyjne na wybranej platformie. Nie tylko będziesz mógł praktycznie nauczyć się różnych typów zakładów, ale poznasz też możliwości konkretnej platformy i brokera, dzięki czemu faktyczny handle będzie łatwiejszy.

  5. Jak zwiększyć kapitał w opcjach binarnych? Przede wszystkim warto poszukać brokera, który oferuje bonus powitalny w dużej wysokości. Poza tym musisz też pamiętać, że w niektórych platformach możesz skorzystać z mechanizmu dźwigni przypominającego ten, który działa na rynku Forex. Jest to posunięcie ryzykowne, ale potencjalnie zyskowne.

  6. Czy inwestycja w opcje binarne jest legalna? Tak, jak najbardziej. Oczywiście, że tak, natomiast rynek jest regulowany – zasady dotyczące i gry, i graczy, przypominają te dotyczące zakładów wzajemnych, a poza tym handel podlega regulacjom krajowym państwa, w którym zarejestrowany jest broker (najczęściej jest to nadzór cypryjskiego CySEC).

  7. Jak wybrać dobrego brokera? Przede wszystkim zapoznać się z recenzjami, co pozwoli wstępnie odsiać najgorszych brokerów. Później trzeba zagłębić się w regulaminy i inne dokumenty, aby dowiedzieć się, czy dany broker oferuje wszystkie pożądane funkcje.

  8. Jakie ryzyko wiąże się z inwestycją w opcje binarne? Opcje binarne są ryzykowną grą, ale z potencjalnie bardzo wysokim zyskiem. Wielkość ryzyka zależy od umiejętności gracza, typu aktywów i rodzaju zakładu, natomiast można założyć, że jest to w przybliżeniu tak samo ryzykowne, jak gra na giełdzie.

  9. Czy opcjami binarnymi mogę handlować z dowolnego miejsca? Ponieważ większość platform brokerskich działa już online i z poziomu strony internetowej – tak. Niektórzy brokerzy wydali własne aplikacje mobilne, ale niektórzy nadal działają z poziomu programów desktopowych.

  10. Czy mam gwarancję wypłaty wygranej? Jeśli grasz z dobrym brokerem – tak. Jeśli wybierzesz brokera nieznanego, możesz paść ofiara oszustwa, dlatego należy wybierać z rozwagą.

FAQ
Rate this post